Litery | Świat Liter - World of Letters - Android Market

Litery

Litery - Gra edukacyjna Świat Liter dostępna w Android Market

Pierwszym etapem w nauce liter języka polskiego jest zaznajomienie się dziecka z wyglądem, kształtem i wymową poszczególnych liter. W tym zadaniu pomoże nasza mini-gra – Litery. W tej zabawie mamy do wyboru poznanie „Liter Podstawowych” bądź „Liter Wszystkich”.

„Litery Podstawowe” zawierają grafiki wszystkich wielkich liter i obrazków im odpowiadających za wyjątkiem tzw. liter niepodstawowych, tj. Ą, Ć, Ę, Ł, Ń, Ó, Ś, Ź, Ż.

„Litery Wszystkie” prezentują litery podstawowe wraz z literami niepodstawowymi. Z powodu złożoności języka polskiego nie zawarto niektórych liter niepodstawowych (np. DŹ, DŻ, SZ, CZ,…). Powodem takiego podejścia była dbałość o przystępność i klarowność nowych informacji prezentowanych dziecku.

Dziecko ma możliwość nawigacji pomiędzy literami za pomocą strzałek na krawędziach ekranu. Musi je po prostu nacisnąć, aby następna litera wraz z obrazkami wyświetliła się na ekranie. Każda litera i obrazek posiada nagrany fragment dźwiękowy co umożliwia zapoznanie się z wymową danego znaku lub obrazków rozpoczynających się na daną literę. Wystarczy kliknąć literę bądź obrazek, aby usłyszeć odpowiedni fragment.